JAMP

Czym jest JAMP ?

Jamp to program dzięki któremu możemy uruchomić Joomla! na naszym komputerze lokalnym bez konieczności wykupowania drogich hostingów. Swoją stronę internetową możemy wykonać na własnym (domowym) komputerze. Dopiero po zakończeniu etapu projektowania witryny stronę możemy umieścić w internecie i pokazać ją światu. Przy pomocy JAMP praca nad własną witryną staje się szybka i prosta. Nie jesteśmy ograniczeni prędkością łącza internetowego ani serwerów. Wszystko robimy lokalnie co zdecydowanie przyspiesza ewentualne modyfikacje, dodawanie obrazków, komponentów, modułów itd.

jamp_splash_screen

 

JAMP to WAMP ?

Zgadza się!. Jest to pakiet oprogramowania do obsługi witryn internetowych w środowisku MS Windows, zawierający w sobie programy open source takie jak: serwer Apache, język skryptowy PHP, bazę danych MySQL i oprogramowanie uzupełniające phpMyAdmin. WAMP to skrót od: Windows – Apache – MySQL – PHP. W naszym przypadku dodatkowo jest również Joomla!. Można zatem JAMP-a uznać za WAMP-a :)

Jakie wersje oprogramowania posiada JAMP ?

W programie znajdziemy: Joomla! 1.5.22 PL i/lub Joomla! 1.6 PL (tylko dla subskrybentów), Apache: 2.2.17, PHP 5.3.5, MySQL 5.1.41 oraz phpMyAdmin 3.3.9. Pakiet ten przygotowano tak, aby spełniał wszelkie wymagania Joomla! i nowych komponentów.

Czy JAMP działa na dyskach przenośnych ?

JAMP działa zarówno na przenośnych dyskach USB jak i na PenDrive. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych urządzeń mają dość małą prędkość odczytu/zapisu danych - a to w konsekwencji wpłynie na prędkość działania JAMP. Warto jednak sprawdzić jak JAMP będzie "pracował" na posiadanym przez nas dysku czy pamięci.

Pobierz JAMP

 

 Ostatnie artykuły o JAMP

Ostatnio na forum:

(4 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
Dzięki programowi mov'AMP PL 2.0.1 możemy zainstalować Joomla! na swoim dysku lokalnym, a co ważniejsze, nawet na pamięci USB (pendrive). Program został wyposażony w zainstalowany wcześniej CMS Joomla!, dzięki czemu pracę z Joomla! możemy rozpocząć zaraz po uruchomieniu programu.

movamp


W chwili obecnej mov'AMP PL 2.0.1 posiada:
  • Apache: 2.2.15
  • PHP: 5.3.1
  • MySQL : 5.1.45
  • PMA: 3.3.2
W najnowszym programie dodano instalator. Zmieniona została również ikona skrótu. Pakiet zawiera zainstalowaną Joomla! 1.5.17 PL.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 styczeń 2013 18:27