Joomla! nadal pierwszy

wtorek, 24 lipiec 2012 10:46 | Napisał:  Michał Trzepizur

Firma home.pl przeanalizowała popularność aplikacji instalowanych na swoich serwerach. Najczęściej instalowaną platformą CMS okazała się Joomla!, którą w pierwszym półroczu 2012 roku instalowano w 44.5 proc. przypadków. Drugie miejsce zajął WordPress, który został wybrany przez 35,5 proc. użytkowników.

Analiza objęła okres pierwszego półrocza 2012 roku. Wśród instalowanych aplikacji znalazły się również mniej popularne platformy, takie jak Drupal (5,7 proc. instalacji), SugarCRM (2,4 proc.), phpBB (2,3 proc.) oraz Coppermine (2,1 proc.).

Moim zdaniej wynik Joomla! byłby znacznie lepszy gdyby nie spora ilość użytkowników, którzy zmienili usługodawcę ze względu na problemy z Joomla! i home.pl. Polskie Centrum Joomla! cały czas starało się rozwiązywać problemy z brakiem kompatybilności Joomla! i home.pl, jednak spora część użytkowników nie miała tyle cierpliwości ile My zapału do pomocy.

Na szczęście sytuacja niebawem ma się zmienić. Nawiązaliśmy współpracę z firmą home.pl i mamy nadzieję, że już niedługo użytkownicy Joomla! korzystający z hostingu home.pl nie będą musieli martwić się problemami z pracą Joomla! na tym hostingu.

Czytany 3352 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 20 styczeń 2013 15:28
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Michał Trzepizur

Michał Trzepizur

Administrator Joomla! Wiceprezes Fundacji PCJ "Otwarte Źródła". Twórca programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla!). Administrator Polskiego Centrum Joomla!. Zawodowo związany z branżą IT. Od wielu lat zajmuje się administracją witryn opartych o CMS Joomla!.

comments powered by Disqus