Joomla! 2.5.13 oraz 3.1.4 już dostępne

piątek, 26 lipiec 2013 11:33 | Napisał:  Michał Trzepizur

Dostępne są już aktualizacje dla Joomla! w wersjach 2.5 oraz. 3.1. Mimo, że obie wersje nie wprowadzają poprawek bezpieczeństwa to z uwagi na poprawę wielu zgłoszonych błędów zaleca się aktualizację do najnowszych wersji.

Joomla! 2.5.13

Pewnie zastanawiacie się gdzie podziała się wersja 2.5.12, która powinna poprzedzać wydanie 2.5.13. W trakcie procedury przygotowania pakietów aby wysłać je do JoomlaCode i udostępnić Bug Squad do ostatecznych testów nie ukryto odpowiednio pakietu. Spowodowało to możliwość aktualizacji Joomla! przez komponenty "trzecie" np: Admin Tools.

 

W tym czasie wprowadzano jeszcze dodatkowe zmiany aby wydać oficjalną wersję 2.5.12. Niestety niektórzy użytkownicy pospieszyli się z aktualizacją (pobierając niepełną paczkę aktualizacyjną) więc PLT ustaliło, że konieczne jest, aby zwiększyć numery wersji dla nowych wydań ze względu na uprzednie zaktualizowanie witryn paczkami, które nie zawierały jeszcze wszystkich poprawek.

 

Joomla! 3.1.4

Podobna sytuacja spotkała Joomla! linii 3.x.
Wersja 3.1.3 będzie pobierana tylko przez tych, którzy pospieszyli się z aktualizacją i pobrali paczkę z uszkodzonym plikiem. Tylko użytkownicy, którzy zainstalowali 3.1.2 będą mieli aktualizację do  3.1.3. Wszyscy, którzy nadal mają wersję 3.1.1 aktualizację będą przeprowadzać już do  Joomla! 3.1.4. Więcej informacji o wydaniu 3.1.4 znajdziecie tutaj

Przypominamy

Przed każdą aktualizacją swojej witryny należy wykonać kopię zapasową.
Po wykonaniu aktualizacji - dobrze jest wyczyścić cache przeglądarki.

 

Czytany 3865 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 lipiec 2013 13:18
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Michał Trzepizur

Michał Trzepizur

Administrator Joomla! Wiceprezes Fundacji PCJ "Otwarte Źródła". Twórca programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla!). Administrator Polskiego Centrum Joomla!. Zawodowo związany z branżą IT. Od wielu lat zajmuje się administracją witryn opartych o CMS Joomla!.

comments powered by Disqus