Pierwsze spotkanie - Joomla! User Group - Silesia

poniedziałek, 16 grudzień 2013 09:46 | Napisał:  Michał Trzepizur

W dniu 14 grudnia 2013 roku miało miejsce pierwsze w Polsce spotkanie miłośników Joomla! o nazwie "Joomla! User Group - Silesia". Spotkanie odbyło się w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach.

Joomla! User Group - to grupy użytkowników Joomla! tworzone na całym świecie przez miłośników Joomla!, którzy chcą spotykać się, aby rozmawiać o Joomla!, dzielić się doświadczeniami, pomagać sobie w rozwiązywaniu napotkanych problemów, podejmować wspólne działania na rzecz rozwoju Joomla!.

Jest mi niezmiernie miło, że mogłem uczestniczyć w przygotowaniach tego wydarzenia. Tutaj od razu ogromne podziękowania dla współorganizatorów JUG - Silesia, bez których nie wyobrażam sobie już dalszych działań na rzecz miłośników Joomla! na śląsku. Danuta Idzik i Przemysław Wróbel z firmy Pagemaker - Serdecznie dziękuję Wam za kawał wyśmienitej pracy, bez której nie udałoby się to tak dobrze.

Tak się złożyło, że w dniu pierwszego spotkania Joomla! User Group - Silesia świętowałem także swoje urodziny. Odśpiewane "Sto lat" przez około 40-osobową grupę ludzi to ogromnie miłe doświadczenie. Dziękuję Wam z całego serca !

DSC00041

Wykłady

Na początek mała rozgrzewka, czyli mój wykład na temat programu JAMP i "Szybkiego startu z Joomla!". Sądzę, że informacje zawarte w wykładzie przydały się zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym użytkownikom Joomla!.

DSC00029

Kolejny wykład "Automatyzacja zadań w procesie tworzenia stron"  poprowadził Piotr Nalepa - (http://blog.piotrnalepa.pl/). Piotr w praktyczny sposób pokazał jak radzić sobie z minifikacją plików.,  kompresja obrazków oraz walidacją kodu. Jako rozwiązanie tych problemów Piotr  zaproponował wykorzystanie serwera node.js oraz modułu Grunt.js.

DSC00047

Zagadnienie "ALC w Joomla!" bardzo szczegółowo omówił Sławomir Pieszczek (http://www.slawop.net). Wyśmienicie i bardzo szczegółowo przygotowana prezentacja nie pozostawiła chyba żadnych wątpliwości jak to wygląda w praktyce, na co zwracać uwagę i jak ważne jest wcześniejsze "zaplanowanie" naszych działań aby kontrola dostępu nam pomogła a nie zaszkodziła.

DSC00141


Nagrody

Ogromne podziękowania należą się także sponsorom, którzy przekazali nam nagrody o wartości około 2000zł. Oczywiście wszystkie nagrody w drodze losowania zostały przekazane uczestnikom. Mam nadzieję, że uczestnicy Joomla! User Group Silesia zostali miło zaskoczeni tak dużą ilością podarunków.

DSC00228

Nagrody do rozlosowania przekazali:
IT&Business Training - kurs "Własny sklep internetowy w oparciu o VirtueMart"
DJ-Extensions  - bony o wartości 50$ oraz bon rabatowy o wartości 50% na zakup rozszerzeń lub szablonów dostępnych na dj-extensions.com i joomla-monster.com
JAMP - Złote pakiety subskrypcyjne programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla).


After Party

Sporo osób zaszczyciło nas swoją obecnością w PUB "Wściekły Pies", gdzie mogliśmy już w luźniejszej atmosferze porozmawiać nie tylko o Joomla!. Spotkało mnie tam ogromne zaskoczenie. Wyśmienita niespodzianka w postaci tortu z logo JUG - Silesia, który przygotowała Danuta Idzik.

DSC00293

 

Mam ogromną nadzieję, że już niebawem będziemy mogli spotkać się ponownie. To naprawdę wyśmienita inicjatywa, która daje nam możliwość szerzenia swojej wiedzy o Joomla! a także spotkać się osobiście. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za spotkanie !.

Dołącz do nas:

Facebook: JUG - Silesia
Informacje o kolejnym spotkaniu na pewno znajdziecie na stronie : jug-silesia.joomla.pl

Czytany 4643 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 styczeń 2014 11:49
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Michał Trzepizur

Michał Trzepizur

Administrator Joomla! Wiceprezes Fundacji PCJ "Otwarte Źródła". Twórca programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla!). Administrator Polskiego Centrum Joomla!. Zawodowo związany z branżą IT. Od wielu lat zajmuje się administracją witryn opartych o CMS Joomla!.

comments powered by Disqus