DJ-Suggester - Powiązane artykuły (Flyout Box)

wtorek, 14 styczeń 2014 08:43 | Napisał:  Michał Trzepizur

DJ-Suggester to plugin, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób możemy "sugerować" przeczytanie przez odwiedzającego naszą witrynę kolejny powiązany artykuł.

Słowem wstępu

Na pewno spotkaliście się z wysuwanym okienkiem, które pokazuje się po przewinięciu strony na dół. Czytamy artykuł a kiedy dochodzimy do jego końca pojawia nam się okienko, z sugestią przeczytania kolejnego artykułu. To właśnie zadanie dla dodatku "DJ-Suggester".

Dodatek przygotowany został przez DJ-Extensions i przyznam, że w moim odczuciu jest to jedno z lepszych rozwiązań jakie znalazłem.

Dostępne są dwie wersje: bezpłatna (DJ-SuggesterLight) i wersja rozszerzona (DJ-Suggester), której koszt to 20$. Być może wydaje się to sporo, ale warto się zastanowić czy zastosowanie tego rozwiązania nie przełoży się na większą "czytalność" naszej witryny.

Wersja Free czy PRO?

Różnice pomiędzy wersją bezpłatną i płatną znajdziecie pod adresem http://dj-extensions.com/dj-suggesterlight. Warto rozważyć co będzie nam potrzebne - zapoznać się z bezpłatną wersją dodatku, przetestować , a kiedy tak jak ja dojdziecie do wniosku że warto - po prostu kupić :)

Instalacja i konfiguracja

Instalacja i konfiguracja dodatku jest bardzo prosta i intuicyjna. Mimo, że w chwili obecnej brak jest języka polskiego, dostałem zapewnienie, że plugin zostanie przygotowany także w naszym ojczystym języku.

Trochę o wersji PRO

Wersja rozszerzona posiada aż pięć różnych szablonów, dzięki czemu na pewno znajdziemy coś, co będzie najlepiej pasowało do wyglądu naszej strony. Dodatek umożliwia "sugerowanie" artykułów z  Joomla, K2 oraz produktów z katalogu DJ-Catalog2. Dodatek ma także możliwość ręcznego wstawiania dowolnego modułu i wyświetlenie dla wybranego artykułu.

 

suggester1

 

Jak to wygląda w praktyce?

Działanie dodatku możecie zobaczyć na mojej stronie. Kiedy już przeczytacie ten artykuł i przesuniecie stronę do końca, po prawej stronie zobaczycie wysunięte okienko, w którym znajdzie się "Proponowany kolejny artykuł". Prawda, że to ciekawe rozwiązanie ?

 

Czytany 5090 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 styczeń 2014 15:06
Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Michał Trzepizur

Michał Trzepizur

Administrator Joomla! Wiceprezes Fundacji PCJ "Otwarte Źródła". Twórca programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla!). Administrator Polskiego Centrum Joomla!. Zawodowo związany z branżą IT. Od wielu lat zajmuje się administracją witryn opartych o CMS Joomla!.

comments powered by Disqus