Pomagaj rozwijać Joomla! w Polsce

środa, 11 czerwiec 2014 12:04 | Napisał:  Michał Trzepizur

Fundacja PCJ Otwarte Źródła została ustanowiona 22 września 2011 roku, aby społeczności użytkowników Joomla! w Polsce zapewnić płaszczyznę wspólnego działania na rzecz społeczeństwa informacyjnego, wspierać Polskie Centrum Joomla! w działaniach służących upowszechnianiu w Polsce Joomla! oraz wolnego i otwartego oprogramowania.

Fundacja PCJ Otwarte Źródła

Misją Fundacji jest promocja i upowszechnianie Joomla! w Polsce. Fundacja udostępnia polskie tłumaczenia oraz dokumentację. Tworzy w Polsce platformy współdziałania użytkowników na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, udziela także wsparcia w stosowaniu Joomla!. [Dowiedz się więcej o misji Fundacji]

Projekty realizowane przez Fundację

 1. Joomla! po polsku - czyli pełne tłumaczenia plików językowych
 2. Biblioteka Dokumentacji Elektronicznej
 3. Polski serwer pomocy
 4. Polskie Forum Użytkowników Joomla
 5. Joomla User Group
 6. JoomlaDay Polska

Kilka faktów

Jeśli korzystasz z CMS Joomla! na pewno wiesz, że dostępny jest on w j.polskim. To ogromny nakład pracy, który na zasadzie wolontariatu realizowany jest od kilku lat. Każde nowe wydanie Joomla! wiąże się z nakładem pracy (3 - 15 godzin).

Wszystko, co dotychczas udostępniło użytkownikom Polskie Centrum Joomla, to praca niewielkiego grona wolontariuszy i jest ona przekazywana zupełnie nieodpłatnie. Każdego tygodnia kilku wolontariuszy PCJ świadczy bezpłatnie pracę na rzecz polskiej społeczności w wymiarze 40-100 godzin.

Dzięki pracy wolontariuszy, możesz także korzystać z obszernej dokumentacji w języku polskim - w bibliotece polskiej dokumentacji jest aktualnie około  2 800 pozycji.

Pomagaj - to nie boli!

Jest kilka możliwości aby pomóc Fundacji PCJ w dalszym rozwoju.

Ofiaruj swój czas

 • udziel komuś pomocy na forum.joomla.pl,
 • dodaj zdjęcie, uzupełnij lukę na wiki.joomla.pl,
 • podziel się swoim odkryciem na Facebooku - i promuj Joomla!.

Ofiaruj swoje pieniądze

Nikt w Fundacji nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoją pracę. Na nowe projekty i bieżącą działalność Fundacja PCJ może wydać tylko tyle, ile otrzyma od Was - dlatego liczy się każda złotówka. Dzięki pomocy finansowej można uruchamiać nowe projekty, wspierać grupy użytkowników Joomla! (Joomla! User Group) itd. Wydatki w Fundacji są transparentne i publikowane w raportach na stronie fundacja.joomla.pl - każdy, kto przekazuje pieniądze na realizacje celów i misji Fundacji ma możliwość weryfikacji, na co środki te zostały wydane. 

Inwestuj jako sponsor

Rozwijasz biznes z Joomla? Liczysz na dobrych klientów? Silna społeczność Joomla to Twój interes. Zainwestuj w jej rozwój. [dowiedz się więcej]

Zostań partnerem Fundacji i realizuj:

 • projekt JoomlaDay Polska
 • projekt JoomlaWiki PL
 • projekt Joomla Users Group
 • projekt Polski serwer pomocy

Jeszcze się wahasz ? - niepotrzebnie !

Po prostu zastanów się ile korzyści otrzymujesz, dzięki pracy wolontariuszy. Co dzięki tej pracy możesz zrobić. Czy zarabiasz na projektach realizowanych dla swoich klientów przy pomocy Joomla? Czy kiedykolwiek przekazałeś jakieś środki na działalność Fundacji? Kiedy ostatnio udzieliłeś pomocy na forum.joomla.pl? Kiedy dodałeś nowy artykuł w bibliotece polskiej dokumentacji Joomla?

Czy wiesz, że język polski dla Joomla! pobrano już ponad 2 000 000 razy ? Czy wiesz, że od początku roku na konto Fundacji wpłynęło 678.00 zł - Pomyśl teraz co mógłbyś zrobić mając takie środki ...

Nie wahaj się - Przekaż dowolną kwotę

 

Czytany 3553 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 czerwiec 2014 12:55
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Michał Trzepizur

Michał Trzepizur

Administrator Joomla! Wiceprezes Fundacji PCJ "Otwarte Źródła". Twórca programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla!). Administrator Polskiego Centrum Joomla!. Zawodowo związany z branżą IT. Od wielu lat zajmuje się administracją witryn opartych o CMS Joomla!.

comments powered by Disqus