OpenX i Joomla! w jednym stali domku

poniedziałek, 17 maj 2010 20:13 | Napisał:  Michał Trzepizur
OpenX to jeden z najlepszych serwerów reklam internetowych. Każdy, kto chciałby zarządzać reklamami na swojej witrynie powinien poznać to narzędzie. Nie jest to jednak rozszerzenie dla Joomla! co może niektórych odstraszyć - jednak zupełnie niesłusznie.


Z opisem i funkcjonalnością OpenX możecie zaznajomić się na witrynie projektu: www.openx.org. Pakiet nie jest duży (14MB) i każdy kto dysponuje swoim hostingiem bez problemu może go pobrać i zainstalować. Przygotowane opisy instalacji, konfiguracji i tworzenia nowej kampanii reklamowej opisane zostały dość dokładnie na witrynie autorów (pomoc OpenX) i nikt nie powinien mieć z tym większych problemów.

Zastanawiać może jedynie fakt, dlaczego zewnętrzny serwer reklam ma być lepszy niż dowolnie wybrany komponent dla Joomla!?. Odpowiedź jest dość prosta, mnogość funkcji, możliwość kreowania ogromnych kampanii, zaawansowana konfiguracja wyświetleń reklam daje nam o wiele więcej możliwości niż którykolwiek z komponentów dla Joomla!. Dodatkową zaletą jest możliwość tworzenia kont dla klientów, co pozwala im zarządzać własnymi reklamami.

I co dalej ? Każdy zapewne zastanawia się teraz jak zintegrować OpenX z Joomla!. Sprawa jest już banalnie prosta. Na przeciw naszym oczekiwaniom wychodzi moduł OpenX module for Joomla!, który można pobrać tutaj.

Moduł OpenX instalujemy jak każdy inny moduł dla Joomla!. Jego konfiguracja jest banalnie prosta. Podajemy ścieżkę dostępu do serwera OpenX numer ID naszej reklamy, publikujemy moduł i to wszystko. Od tej chwili, możemy zarządzać reklamami na naszej witrynie. Ustalać ilość wyświetleń danej reklamy, jej priorytet, przedział czasowy itd. Oczywiście moduł możemy powielać dla różnych pozycji naszej witryny.


Zachęcam was do sprawdzenie tego rozwiązania. Szczególnie tych, którzy na swoich witrynach chcą publikować reklamy partnerów, czy innych reklamodawców i mieć możliwość pełnej administracji reklamami.

Serwer OpenX 2.8.5
OpenX module for Joomla!

Czytany 5911 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 styczeń 2013 18:27
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Michał Trzepizur

Michał Trzepizur

Administrator Joomla! Wiceprezes Fundacji PCJ "Otwarte Źródła". Twórca programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla!). Administrator Polskiego Centrum Joomla!. Zawodowo związany z branżą IT. Od wielu lat zajmuje się administracją witryn opartych o CMS Joomla!.

comments powered by Disqus