Brak przycisku Grafika w edytorze TinyMCE

czwartek, 11 listopad 2010 13:53 | Napisał:  Michał Trzepizur
Jeden z moich klientów (i kilka osób z forum.joomla.pl) miał problem z brakiem przycisku "Grafika" w edytorze TinyMCE. Po oględzinach i testach okazało się, że brak jest pluginu odpowiadającego za ten przycisk. Warto zatem sprawdzić czy mamy plugin, który odpowiada za wyświetlenie przycisku "Grafika" w naszym edytorze.


Jak można sprawdzić czy plugin jest zainstalowany? Wystarczy otworzyć zakładkę Rozszerzenia > Dodatki i sprawdzić czy na liście występuje dodatek [Edytor - Przycisk Grafika] lub [Button - Image].

image_button_tinyCo zrobić jeśli w/w dodatek z jakiś nieznanych przyczyn zniknął? Jeśli go nie mamy możemy go doinstalować - wystarczy pobrać potrzebny nam plugin:  tinymce_image_button.zip i zainstalować go tak, jak każdy inny dodatek, korzystając z Instalatora w Joomla!. Pamiętajmy, że po instalacji należy go włączyć.


Czytany 5079 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 styczeń 2013 18:27
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Michał Trzepizur

Michał Trzepizur

Administrator Joomla! Wiceprezes Fundacji PCJ "Otwarte Źródła". Twórca programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla!). Administrator Polskiego Centrum Joomla!. Zawodowo związany z branżą IT. Od wielu lat zajmuje się administracją witryn opartych o CMS Joomla!.

comments powered by Disqus