JAMP - lokalny serwer dla Joomla!

Czym jest JAMP ?

JAMP to program dzięki któremu możemy uruchomić Joomla! na naszym komputerze lokalnym bez konieczności wykupowania drogich hostingów. Swoją stronę internetową możemy wykonać na własnym (domowym) komputerze. Dopiero po zakończeniu etapu projektowania witryny stronę możemy umieścić w internecie i pokazać ją światu. Przy pomocy JAMP praca nad własną witryną staje się szybka i prosta. Nie jesteśmy ograniczeni prędkością łącza internetowego ani serwerów. Wszystko robimy lokalnie co zdecydowanie przyspiesza ewentualne modyfikacje, dodawanie obrazków, komponentów, modułów itd.

JAMP to WAMP ?

Zgadza się!. Jest to pakiet oprogramowania do obsługi witryn internetowych w środowisku MS Windows, zawierający w sobie programy Open Source takie jak: serwer Apache, język skryptowy PHP, bazę danych MySQL i oprogramowanie uzupełniające phpMyAdmin. WAMP to skrót od: Windows – Apache – MySQL – PHP. W naszym przypadku dodatkowo jest również Joomla!. Można zatem JAMP-a uznać za WAMP-a :)

Jakie wersje oprogramowania posiada JAMP ?

W programie znajdziemy: Joomla! 2.5.x oraz Joomla! 3.x.  Apache: 2.4.3, PHP 5.3.21 i 5.4.11, MySQL 5.5.28 oraz phpMyAdmin 4.0.9. Pakiet ten przygotowano tak, aby spełniał wszelkie wymagania Joomla! i nowych komponentów.

Czy JAMP działa na dyskach przenośnych ?

JAMP działa zarówno na przenośnych dyskach USB jak i na PenDrive. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych urządzeń mają dość małą prędkość odczytu/zapisu danych - a to w konsekwencji wpłynie na prędkość działania JAMP. Warto jednak sprawdzić jak JAMP będzie "pracował" na posiadanym przez nas dysku czy pamięci.

Ostatnio zmieniany niedziela, 29 grudzień 2013 10:21
Więcej w tej kategorii: « Regulamin sprzedaży

Pobierz JAMP

Wersja testowa programu działa tylko przez 14 dni od momentu jego uruchomienia. Wprowadzone w tym czasie dane nie zostaną utracone, ale program przestanie działać. Aby móc korzystać dalej z programu należy zakupić dowolny plan subskrypcyjny.

Oprogramowanie:

  • Apache: 2.4.3
  • MySQL: 5.5.28
  • PHP: 5.3.21
  • PHP: 5.4.11
  • phpMyAdmin: 4.0.9

POBIERZ JAMP