Gotowi na Joomla! 3.3 ?

piątek, 28 marzec 2014 12:32 | Napisał:  Michał Trzepizur

Już 22 kwietnia 2014 roku pojawi się stabilne wydanie Joomla! 3.3. W wydaniu tym wprowadzono wiele nowości, które na pewno większości z Was się spodobają.

1. Zwiększone bezpieczeństwo

Od wydania 3.3 minimalną wymagalną wersją PHP będzie 5.3.10+. Sprawdź, czy Twój hosting na pewno używa PHP 5.3.10 i wyższych. Wprowadzone będzie także uwierzytelnienie logowania TFA. Czym jest TFA możecie przeczytać w artykule "Two Factor Authentication dla Joomla!"

2. Wprowadzone Mikrodane

Od wersji 3.3 będzie można oznaczać niektóre elementy mikroformatami (poszukaj informacji o Rich Snippets), co zapewne przeniesie się na lepsze wyszukiwanie treści w google. Dla wersji 2.5 można skorzystać z dodatku "MM-Rich-Snippets"

3. Cloud storage API

Integracja "Cloud storage API" zapewnieni wsparcie dla popularnych dostawców usług w chmurze takich jak Amazon S3, Google Cloud Storage, Rackspace czy Dropbox.

4. Edycja modułów od strony frontowej

Opcja ta zapewni możliwość edycji naszych modułów od strony frontowej. Już nie będzie trzeba logować się na zaplecze aby wprowadzić jakąś zmianę w module.

5. Mniej konfliktów pomiędzy rozszerzeniami

Koniec z Mootools. W wydaniu 3.3 wszystko jest ujednolicone i korzystać będzie z biblioteki JQuery.

 

Harmonogram wydań dla wersji 3.3:

1 kwietnia - Beta 1
08 kwietnia - Beta 2
15 kwietnia - Release Candidate (RC)
22 kwietnia - Joomla 3.3 wydanie stabilne

 

Zobacz wideo promujące wydanie Joomla! 3.3


 

 

Czytany 4179 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 marzec 2014 13:12
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Michał Trzepizur

Michał Trzepizur

Administrator Joomla! Wiceprezes Fundacji PCJ "Otwarte Źródła". Twórca programu JAMP (lokalny serwer dla Joomla!). Administrator Polskiego Centrum Joomla!. Zawodowo związany z branżą IT. Od wielu lat zajmuje się administracją witryn opartych o CMS Joomla!.

comments powered by Disqus